wyjątkowe zajęcia

praca z ciałem, somaestetyka i ruch

Beata Tyrcha

Absolwentka filozofii na UMK w Toruniu i edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na UAP w Poznaniu, specjalność: pedagogiczna, specjalność artystyczna w zakresie rysunku. W ramach programu MOST odbyła także studia na ASP w Krakowie. Uczestniczka wystaw zbiorowych w kraju i za granicą a także awangardowych działań twórczych i warsztatów kreatywnych

świadomość
ciała
i plastyka
ruchu

                                                                                   

                                                                   „Gdy pojawi się nowy ruch w Twoim ciele, to z dużym prawdopodobieństwem pojawi się nowy ruch w Twoim życiu”
                                                                                                                                                                                                                                                       Emilie Conrad

Warsztat adresowany jest do wszystkich osób po 16 roku życia niezależnie od wcześniejszego doświadczenia, które chcą spędzić aktywnie wolny czas a przy tym stawiają na rozwój osobisty, chcą lepiej poznać lepiej swoje ciało i jego potrzeby, odkryć różne jakości ruchu i własny język ekspresji ruchowej.

program warsztatów

Te zajęcia są dla Ciebie, jeśli chcesz:

  • lepiej poznać siebie
  • zwiększyć świadomość i plastykę ciała poprzez ruch
  • odkryć kreatywny potencjał drzemiący w twoim ciele
  • nawiązać świadomy i uważny kontakt ze swoim ciałem
  • wzbogacić swój warsztat ruchowy o nowe techniki i nową perspektywę
  • kreatywnie i aktywnie spędzić czas z innymi ludźmi w miłej atmosferze

Szczegółowy program warsztatu

  • obecność w ciele
  • świadomość i plastyka ciała
  • improwizacja ruchowo – taneczna
  • ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne

Oferta skierowana do osób powyżej 16 roku życia. Koszt udziału w warsztatach to 30 zł (płatność gotówkowa). Aby wziąć udział w warsztatach należy się zapisać wysyłając zgłoszenie na adres: tyrcha.beata@gmail.com (ilość miejsc ograniczona)

O prowadzącej:
Beata Tyrcha – absolwentka Filozofii na UMK w Toruniu, oraz Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na UAP w Poznaniu ze specjalnością pedagogiczną. Obecnie studentka Sztuk scenicznych na Akademii Muzycznej w Łodzi, specjalność – somatyka w tańcu i terapii. Z zamiłowania zajmuje się teatrem fizycznym, teatrem tańca i pantomimą. Uczestniczka wielu projektów i warsztatów artystycznych min. ,,Szkoły pedagogów Kreatywności”, ,,Nie wiem kim był Grotowski” – Laboratorium Kultury Czynnej. Przez ostatnie 12 lat zdobywała i rozwijała swoje umiejętności pod okiem wielu instruktorów i artystów z Polski i z zagranicy, min. na kursach i warsztatach prowadzonych przez Annę Romberg (założycielkę Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu PAPA) aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, Studio Matejka działającym przy Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, Ng Shiu Hei Larry’ego, związanego z The Theatre de l’Ange Fou and the International School of Corporeal Mime w Londynie, artystów francuskiego Kolektywu ,,Martine a’la Plage”, tancerzy butoh: Sylwię Hanff i Krzysztofa Jerzaka, oraz wielu innych. Wystąpiła min: w spektaklu ,,Sny o dzieciństwie” zrealizowanym przez Acting Studio Body Art Fusion w Poznaniu, w perfomnace Kolektywu Martine a’la Plage ,,Ceci n’est pas un Urinor” (Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie 2016), ,,Noc, która płonie dzień” (II Międzynarodowy Festiwal Sztuki Butoh. Butohpolis 2020). Prowadziła autorskie warsztaty w Polsce i zagranicą.