zapraszamy na

koncerty

wyjątkowe

koncerty

Kameralne, przyjazne wnętrze zapewnia zupełnie inny, bliższy kontakt z artystami, staramy się pokazywać najciekawsze zjawiska polskiej sceny muzycznej, młode i ambitne projekty.

Organizujemy koncerty, realizujemy ambitne przedsięwzięcia muzyczne. Podczas realizacji koncertów zapewniamy także wielokamerowe nagrania oraz streaming na żywo.

MIR Tour de Pologne 2023 | 1.12.2023 | KOMITYWA

Zapraszamy w piątek 1 grudnia do Komitywy. Nowy materiał Bartosza Webera i Miłosza Pękali inspirowany Solaris Stanisława Lema.

MIR jest duetem dwóch instrumentalistów –głównie perkusisty Miłosza Pękali i głównie gitarzysty (oraz samplerzysty) Bartosza Webera. Duet powstał w roku 2018 i zapoczątkował działalność mikro oficyny Tapes Webala, wypuszczając album On the Rim w roku 2020. Praca nad muzyką inspirowaną Solaris Stanisława Lema, oraz krótkimi metrażami z początku wieku dała muzykom okazję do stworzenia nowego materiału, który ukaże się w 11.10.2023 również nakładem Tapes Webala.

MIR spina zainteresowania Pękali i Webera światem elektroniki i muzyki instrumentalnej przełomu wieków. Znajdziemy tu nawiązania zarówno do Raymonda Scotta, jak i rozbuchane aranżacje reprezentantów norweskiego jazzu i bardziej minimalistycznego podejścia sceny postrockowej z Chicago.
Obaj muzycy mogą pochwalić się pokaźną dyskografią. Weber był przez lata szefem grupy Baaba, razem z Pękalą są związani z Mitch&Mitch, oraz wytwórnią Lado ABC.

Recenzje Bartka Chacińskiego na temat płyty On The Rim

„Płyta duetu MIR, czyli Bartosza Webera i Miłosza Pękali, to coś, czego się nie spodziewałem, a co wydaje się potrzebne i logiczne, gdy już się to pozna. O tym, że Weber po gruntownym przemodelowaniu elektronicznego instrumentarium, ma świetny czas, już chyba pisałem. Podobnie sygnalizowałem różne przedsięwzięcia Pękali – włącznie z tymi pandemicznymi. Ten wspólny program ma cechy dobrej domówki – a to, jak już wiemy, nowa koncertowa formuła wypracowana przez artystów niemogących grać normalnych koncertów (a promowana pod tą nazwą m.in. na antenie radiowej Dwójki). (…) nowe, nieszablonowe ujęcie – tu też wszystko pasuje. Spotykamy obu panów w sytuacji, gdy – paradoksalnie – perkusista jest (w utworze otwierającym kasetę – to także inauguracja nowej wytwórni Tapes Webala) dostarczycielem głównej linii melodycznej. Wyczyny Pękali na hang drumie, a później na waterphonie, w połączeniu z elektronicznymi pętlami lidera Baaby można by na upartego uznać za jakiś rodzaj bardzo luźnego nawiązania do stylu Pantha Du Prince. Idący jednak w stronę większej swobody. Bo niemiecki producent chciałby mieć pewnie takiego współpracownika, a cały materiał to dużo bardziej różnorodny amalgamat wpływów i kierunków. „Dwójka” zaczyna się jak rasowe intro z The Who, ale przechodzi w utwór bliższy już estetyce Jaga Jazzist. Żeby nie powiedzieć, że po prostu słychać tu echo Baaby.”

Bilety w cenie 30 zł dostępne na miejscu w dniu koncertu.

Sylwia Jaworska - spotkanie autorskie | 6.10.2023 | KOMITYWA

Zapraszamy w piątek 6 października na spotkanie z poezją Sylwii Jaworskiej.
Sylwia Jaworska – poetka. Autorka arkusza poetyckiego „Ustawienia” (2019 z serii poetyckiej „Kontrapunkty”, ukazującej się w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej) oraz tomików poetyckich: „Mistrzowskie Trójki” (2020 Biblioteka Śląska) ; „Echo serca” (2021 Biblioteka Śląska) oraz „Pustynia” (2022 Biblioteka Śląska).

W tym roku ukaże się czwarta książka poetycka „Love Crimes”.

Publikowała m.in. w magazynach literackich: „Odra”, „Fabularie”, „Pismo”, „Afront”, „Bliza”, „EleWator”, „Fraza” oraz w Magazynie Materiałów Literackich „Cegła” i w antologii „Przewodnik po zaminowanym terenie” (2021) – zbiór wybranych utworów poetyckich i prozatorskich publikowanych w internetowym magazynie „HELIKOPTER” w latach 2016‒2020.

Pochodzi z pustyni.

Spotkanie poprowadzi:
WOJCIECH BRZOSKA (1978)- poeta, autor jedenastu książek poetyckich, m.in. Niebo nad Sosnowcem (2001), Przez judasza (2008), Drugi koniec wszystkiego (2010), Plejady (2021) oraz Senny ofsajd (2022). W 2022 roku nakładem Biblioteki Śląskiej w Katowicach ukazała się monografia wraz z wyborem wierszy: Poetyka ucha. O wierszach Wojciecha Brzoski.
Jego utwory były tłumaczone na : angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski, hiszpański i ukraiński . Brzoska jest również wokalistą w zespołach: Brzoska i Gawroński, Brzoska Kolektyw oraz Piksele. Zawodowo przez 20 lat był związany z więziennictwem. Obecnie – major w stanie spoczynku. Organizator wielu spotkań literackich oraz koncertów. Pomysłodawca adresowanego do więźniów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jeana Geneta. Mieszka w Katowicach. Strona autorska : www.wojciechbrzoska.pl

Wstęp wolny

Edith Steyer | Łukasz Marciniak | 4.10.2023 | KOMITYWA

Edith Steyer/Łukasz Marciniak duo – Poznali się w Berlinie, zagrają ze sobą po raz pierwszy. Nie licz na nic, spodziewaj się wszystkiego. Zapraszamy października do Komitywy.
 
Edith Steyer- to swobodnie improwizująca i komponująca klarnecistka i saksofonistka, której korzenie sięgają jazzu i muzyki klasycznej XX wieku. Jako była studentka antropologii społecznej interesuje się także muzyką etniczną. Eksploruje swoje instrumenty za pomocą preparowania ich elementami pochodzącymi z natury, a także łącząc je z elektroniką, oraz wykorzystując sprzężenie zwrotne. Oprócz pracy nad koncepcjami solowymi, jej głównym zainteresowaniem jest tworzenie inteligentnie utkanych interakcji i pejzaży dźwiękowych z innymi artystami. Wykorzystuje w tym celu barwę, szum oraz fragmenty tonalne lub melodyczne. Obecnie pracuje także nad rozszerzeniem możliwości technicznych, jakie tkwią w niezdarnym palcowaniu „staromodnego” niemieckiego systemu klarnetowego. Wyzwanie rzucone motoryce jest źródłem inspiracji do opracowania pomysłów na dekonstrukcję tonalną i instrumentalną oraz konstrukcje kompozycyjne. Współpracuje także z różnymi grupami teatru muzycznego i bardzo interesuje się wykorzystaniem przestrzeni jako elementu swojej twórczości. Za swoją pracę otrzymała różne stypendia, m.in.: Senatu Berlina (2016, 2020) oraz niemieckiego Musikfond (2020), Deutscher Musikrat (2022/23).
 
Łukasz Marciniak – Gitarzysta, kompozytor, improwizator. Współtworzy Brzoska Kolektyw- muzyczny eksperyment- Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Aktualnie działa również w zespole Trio_io grającym współczesną muzykę kameralną. Jest członkiem trio El Topo- zespołu badającego zawiłość strun i ryzyko bębnów oraz czyneli, oraz Perforto- duetu strunowego na preparowany fortepian i gitarę elektryczną. Autor muzyki do filmów i performance. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji

Owczarek|Orins | 8.09.2023 | KOMITYWA

Tym razem zapraszamy na wyjątkowo energetyczną ucztę dźwięków w wykonaniu saksofonistki Pauliny Owczarek (Polska) oraz perkusisty Petera Orinsa (Francja).  

Paulina Owczarek i Petrer Orins spotkali się w 2015, zaproszeni przez pianistkę i kompozytorkę Satoko Fujii do udziału w projekcie Satoko Fujii Orchestra Berlin. Kilka koncertów później saksofonistka z Krakowa i perkusista z Lille mieli po raz pierwszy okazję improwizować jako duo, podczas solowej trasy Petera, w krakowskim klubie Baza jesienią 2019. Spotkanie to okazało się wstrząsająco udane (oboje gustują w nieograniczonej swobodzie, poszukiwaniach brzmieniowych i dźwiękowych eksperymentach) oraz domagało się pilnej kontynuacji. Wprawdzie pierwsze plany koncertowe pokrzyżowała pandemia, ale udało im się nagrać płytę w Lille w lutym 2021. Album YOU NEVER KNOW ukazał się nakładem Circum-Disc w październiku 2021 i został entuzjastycznie przyjęty tu i ówdzie; w 2022 duo koncertowało w Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, Francji, Belgii i Hiszpanii.

Zapraszamy w piątek 8 września o godzinie 20.00.

El Topo | 4.09.2023 | KOMITYWA

Wrześniowy początek sezonu koncertowego otwiera energiczny, zaskakujący i zawiły dynamicznie zespół El Topo.  

El Topo – zespół badający zawiłość strun oraz ryzyko bębnów i czyneli, grający muzykę kombinowaną, szanując tradycję, ale nie zamykając się w żadnych ramach. Muzyka Alana Kapołki, Łukasza Marciniaka oraz Jakuba Wosika to mieszanka ich osobistych doświadczeń i praktyk dźwiękowych. Jazz, muzyka improwizowana, kameralna oraz eksperymentalna to tylko część mieszanki stylów, których finalnym efektem są rytmiczne struktury nawiązujące do muzyki klubowej. Alan Kapołka (Grzegorz Kapołka Trio, Sheep Quibble,oraz Ziemia) – perkusja Łukasz Marciniak (Makemake, Brzoska Kolektyw) – gitara elektryczna, Jakub Wosik – kontrabas.

Improvising Trio | 4.07.2023 | KOMITYWA

Zapraszamy do Komitywy na wyjątkowe muzyczne spotkanie w improwizacji. Zobaczymy znakomitych muzyków, Olę Rzepkę, Łukasza Marciniaka i Johannesa Nästesjö. Muzycy do tej pory spotkali się na scenie jedynie raz, podczas Spontaneus music festival 2022 w Poznaniu, w składzie ad hoc. Tak im się spodobało że postanowili spotkać się ponownie.

Ola Rzepka – perkusistka, pianistka, kompozytorka, performerka. Absolwentka Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz stypendystka Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze (klasa fortepianu i perkusji). Uczy improwizacji fortepianowej w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi też autorskie lekcje i warsztaty muzyczne. Występowała na większości polskich festiwali muzyki awangardowej, improwizowanej, współczesnej, rozrywkowej i jazzowej, takich jak: Ad Libitum, Ars Cameralis, Ars Independent, Inne Brzmienia, Jazz Jantar, Me?skie Granie, Off Festival, Opener, Przystanek Woodstock. Jako twórca współpracowała m.in. z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Wiedniu, Instytutem Adama Mickiewicza. Wyste?powała z autorskim repertuarem w Niemczech, Austrii i Turcji. Jako kompozytorka współpracuje z uznanymi rez?yserami teatralnymi m.in. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Łukasz Marciniak – Gitarzysta, kompozytor, improwizator. Współtworzy Brzoska Kolektyw- muzyczny eksperyment- Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Aktualnie działa również w zespole trio_io grającym współczesną muzykę kameralną oraz EL topo- trio badające zawiłość strun oraz czyneli. Autor muzyki do filmów i performance. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji.

Johannes Nastesjo -improwizujący kontrabasista.
Improwizacja jest dla mnie sposobem na bezwarunkowe wyrażanie siebie. Sposób komunikowania się i otwierania się emocjonalnie i muzycznie. Sposób na wsłuchanie się w siebie, swój instrument, moich współmuzyków i przestrzenne otoczenie. W swoich improwizacjach wykorzystuję współczesne techniki. Dla mnie techniki te pełnią w mojej muzyce podobną funkcję jak słownictwo w językach, którymi się posługuję. Bez umiejętności technicznych po prostu nie masz żadnego języka muzycznego, a bez języka muzycznego nie możesz wyrazić swojej sztuki. Od 20 lat pracuje jako zawodowy kontrabasista i nauczyciel w gatunkach muzyki improwizowanej i współczesnej, a także nowoczesnego jazzu, muzyki teatralnej i muzyki dla dzieci. Ciekawość, pasja i chęć zagłębienia się w muzykę połączyły mnie z kilkoma muzykami i tancerzami z całego świata, poszukiwania artystyczne i udział w 45 płytach. Ma na swoim koncie cztery współczesne utwory solo i w duecie, oraz badania artystyczne (Advanced Postgraduate Diploma) w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

ZIEMIA | 1.07.2023 | KOMITYWA

ZIEMIA została założona w 2019 przez Oskara Tomalę, w Katowicach. W niedługim czasie do zespołu dołączył Alan Kapołka i Jakub Wosik, a ostateczny kształt nadał Mateusz Żydek.
 
Plany koncertowe i wydawnicze przerwała zespołowi pandemia Covid-19. Na podstawie swobodnie wysyłanych improwizacji powstała EP „Catastropha” wydana za pośrednictwem serwisu Bandcamp. W lipcu 2022 premierę miał debiutancki album kwartetu pt. „Ziemia Dniem” zrealizowany we współpracy z Albertem Karchem. Znalazło się na nim 7 autorskich kompozycji, a koncert premierowy odbył się w Klubie Żak podczas festiwalu Jazz Jantar.
 
Niedługo po tym, odbyła się trasa koncertowa, podczas której muzycy odwiedzili Czechy, Austrię, Węgry oraz Chorwację. Zebrane doświadczenia doprowadziły zespół do finału konkursu Jazz Juniors w którym zdobyli Grand Prix oraz zostali zaproszeni do zagrania europejskiej trasy we współpracy z fundacją Jazzpopolsku w drugiej połowie 2023 roku.
 
W ostatnim czasie zespół koncertuje w polskich miastach, a 21 kwietnia w teatrze Boto odbył się koncert z gościnnym udziałem saksofonisty Irka Wojtczaka – koncert ten zostanie wydany w 2024 roku jako kolejny album grupy.

Freak Shuffle | 24.06.2023 | KOMITYWA

Zapraszamy na kolejny koncert serii „młody jazz”, tym razem mariaż jazzu i hip-hopu w nowojorskim sosie.
 
Freak Shuffle to grupa młodych muzyków odkrywająca nowe brzmienia i nieoczywiste połączenia w obszarze dwóch muzycznych rejonów: jazzu i hip-hopu. Inspirując się brytyjską i nowojorską sceną muzyczną wytworzyli własny styl będący wypadkową improwizacji i zapadających w pamięć melodii.
 
Bruno Sikorski – fortepian i instrumenty klawiszowe
Nikodem Wikieł – perkusja
Wojciech Roman – gitara basowa
Paweł Kowalik- trąbka

Śpiewane Dwudziestolecie | 16.06.2023 | KOMITYWA

Zapraszamy na zupełnie wyjątkowe wydarzenie, powstałe w wyniku inspiracji badawczych wywołanych przez poezję dwudziestolecia międzywojennego, które zostały w twórczy i nowoczesny sposób przetrasformowane w dźwięki.
 
„Śpiewane Dwudziestolecie” to muzyczny eksperyment powstały przy okazji badań prowadzonych nad literaturą Dwudziestolecia Międzywojennego w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.
 
Projekt przynosi kilkanaście współczesnych interpretacji muzycznych wierszy z lat 1919-1939, począwszy od jasnych brzmień witalnej poetyki Skamandra a skończywszy na ciemnych barwach poetyki Drugiej Awangardy oraz ekspresywnym tonie wypowiedzi poezji zaangażowanej społecznie i patriotycznie. W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia, wykazano zbieżność poetyki awangardowej i współczesnych rozwiązań estetyki alternatywnej.
 
„Śpiewane Dwudziestolecie” to wykład popularyzatorski przeznaczony dla młodzieży i zainteresowanych osób połączony z muzycznymi adaptacjami poezji awangardowej.
Zapraszamy do Komitywy, w piątek 16 czerwca o godzinie 20.00, wstęp wolny

Hang Out - hand drum / synth live act | 9.06.2023 | KOMITYWA

Wszystkich nieutkniętych w gęstej, kolorowej muzycznej mgle tauronowej zapraszamy na ambientową podróż z krakowskim zespołem Hang Out. Bilety w cenie 40 zł dostępne na miejscu w dniu koncertu.
 
Hang Out-to duet world music i muzyki ambient w skład którego wchodzą Sebastian Bartosz (SebbarDrum) oraz Piotr Barcik (Enhap).
Duet tworzący i grający na żywo; rytmiczną, nowoczesną elektronikę wprowadzającą w delikatny trans. Handpan, metalowy instrument z głębokim brzmieniem oraz wyszukane dźwięki syntezatorów tworzą organiczne aranżacje i aurę.

Brzoska / Lekszycki - dwugłos poetycki | 7.06.2023 | KOMITYWA

Dwaj wyjątkowi poeci, dwa spojrzenia słowem na rzeczywistość. Zapraszamy na dwugłos poetycki Wojciecha Brzoski i Pawła Lekszyckiego, w środę 7 czerwca o godzinie 19.00, wstęp wolny

WOJCIECH BRZOSKA (1978) – poeta, absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2002), autor jedenastu książek poetyckich: Blisko coraz dalej (2000), Niebo nad Sosnowcem (2001), Wiersze podejrzane (2003), Sacro casco (2006), Przez judasza (2008), Drugi koniec wszystkiego (2010), W każdym momencie, na przyjście i odejście (2015), Jutro nic dla nas nie ma (2017), Ucho środkowe (2020), Plejady (2021)- wyd. ukraińskie 2023- oraz Senny ofsajd (2022). W 2022 roku nakładem Biblioteki Śląskiej w Katowicach ukazała się monografia: Poetyka ucha. O wierszach Wojciecha Brzoski. W prasie literackiej zadebiutował w 1998 roku. Wiersze zamieszczał zarówno w polskich jak i zagranicznych periodykach literackich i kulturalnych. Jego utwory były tłumaczone na : angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski, hiszpański i ukraiński. W latach 2003-2005 współredagował Magazyn Literacki „Kursywa”. Był pierwszym laureatem poetyckiej Nagrody Otoczaka, przyznanej przez Jerzego Suchanka za najlepszy tom wierszy wydany w Polsce w 2006 r. (2007). Jest wokalistą w zespole Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty: Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015) i Zapominanie (2019). Aktualnie współtworzy też trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz które przekształciło się w Brzoska Kolektyw (płyta Brodzenie ukazała się w styczniu 2018 a Wpław w 2019). W 2020 roku powołał zespół Piksele z którym nagrał płytę Martwe. Zawodowo przez 20 lat związany był z więziennictwem. Pomysłodawca Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jeana Geneta. Mieszka w Katowicach. Strona autorska : www.wojciechbrzoska.pl

PAWEŁ LEKSZYCKI; ur. 1976 w Katowicach; poeta; ukończył polonistykę na Uniwersytecie Śląskim; opublikował tomy poetyckie: Ten i Tamten (wraz z Pawłem Sarną, 2000), wiersze przygodowe i dokumentalne (2001), Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie (2005), Wiersze przebrane (2010), Wszystko, czego dziś dotkniesz (2021); autor książki Grupa Na Dziko. Socjologia i poetyka zjawiska (2001). Był redaktorem naczelnym Magazynu Literackiego „Kursywa”. Publikował w pismach, m.in. w: „FA-arcie”, „Lampie”, „Opcjach”, „Toposie”, „Kresach”, „Akcencie”, „Nowej Polszy”, „Gazecie Wyborczej” i antologiach literackich: W swoją stronę. Antologii młodej poezji Śląska i Zagłębia (2000), Antologii nowej poezji polskiej (2003), Tekstyliach (2004), Martwych punktach (2004). Jego wiersze były tłumaczone na języki: niemiecki, angielski, słoweński, słowacki, czeski i rosyjski.
 
 

Brzoska Kolektyw | 5.05.2023 | KOMITYWA

Brzoska Kolektyw – to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną, trąbką, perkusją ,fletem i kontrabasem – w otwartych kompozycjach i improwizacjach.
 
Wojciech Brzoska-głos, 
Łukasz Marciniak-gitara, 
Ola Rzepka-perkusja, 
Zosia Ilnicka-flet
Marcin Markiewicz-trąbka.
 
Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Zespół powstał jako rozszerzenie trio : Brzoska/Marciniak/Markiewicz, które nagrało dwie płyty „Brodzenie” i „Wpław” teraz kontynuuje idee pracy w kwintecie/sekstecie.

Horta | 2.04.2023 | KOMITYWA

Zespół złożony z niewątpliwych osobowości, skomplikowany wokal Jacka Horty, Tomasz Jagiełowicz za syntezatorami i Łukasz Kufa na gitarze to zadziwiająco dopasowane do siebie elementy, które razem wytwarzają potężną energię.

HORTA to rockowo-elektroniczny zespół, który powstał w 2022 roku, a na koncie ma już wiele wspaniałych koncertów m.in. trasa „Blue” u boku Closterkeller, koncerty z projektami Nenufar, Milito, czy Batna oraz na zakończenie 2022 roku wydarzenie „Odważnie w przyszłość” w Zakopanem; gdzie scenę dzielił z kultowym Turbo. 

Każdy koncert to pełne energii muzyczne show, którego dopełnieniem są staranne makijaże i projektowane na zamówienie kostiumy. Klimat jaki tworzą na scenie przyciąga coraz więcej spragnionych nowych doznań muzycznych ludzi, którzy szybko zmieniają się w fanów zespołu.

HORTA:
Jacek Horta – wokal
Łukasz Kufa – gitara/wokal
Tomasz Jagiełowicz – Syntetyzery/klawisze/wokal

Kosmos Quintet | 25.03.2023 | KOMITYWA

Kosmos to Łódzki kwintet jazzowy założony w 2020 roku przez pianistę Stanisława Szmigiero, saksofonistę Iwo Tylmana oraz trębacza Jana Ostalskiego. Skład zespołu przybrał ostateczny kształt dwa lata później po dołączeniu kontrabasisty Kamila Guźniczaka oraz perkusisty Kacpra Kuty.
 
W autorskich kompozycjach słychać inspiracje polską muzyką jazzową i yassową, uzupełnione o wpływy elektroniki i hip-hopu. Utwory cechują liryczne melodie, przestrzeń zmieszana z intensywnością brzmienia, ciekawe struktury rytmiczne oraz pierwiastek eksperymentu. Każdy z członków zespołu odznacza się ekscentrycznym charakterem i odmiennymi muzycznie środkami wyrazu – można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to grupa dziwnych ludzi. Mimo nieznanych sobie powodów, członkowie Kosmosu z sukcesem dopełniają się wzajemnie na scenie i tworzą spójną artystycznie wizję otaczającej ich przestrzeni.
 
Zespół został wyróżniony w konkursie JAZZiNSPIRACJE w ramach 13. Lublin Jazz Festival. Bilety dostępne na miejscu w dniu koncertu, zapraszamy!

Ed Cherry / Arek Skolik Project + | 13.03.2023 | KOMITYWA

Ed Cherry, nowojorski gitarzysta znany z kilkunastoletniej współpracy z legendarnym trębaczem Dizzym Gillespie”m, a także HenryThreadgillem czy Hamiet Bluiettem. W składzie znajdujemy jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów młodego pokolenia – Macieja Kitajewskiego, oraz perkusistę Arka Skolika, często określanego ”polskim królem swingu”. Na trąbce zagra wybitny trębacz Paweł Palcowski.
Skład zespołu:

Ed Cherry – gitara

Arek Skolik – perkusja

Paweł Palcowski – trąbka

Maciej Kitajewski – kontrabas

Tribute to jazz legends | 31.12.2022 | KOMITYWA

Koncert sylwestrowy poświęcony największym mistrzom. Zapraszamy na wyjątkowy koncert sylwestrowy do Alternatywnego Domu Kultury KOMITYWA. Nieśpiesznie i jazzowo przywitamy nowy rok w doborowym składzie. Tej nocy zagrają:

Arek Skolik – perkusja

Paweł Palcowski – trąbka

Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy

Filip Hornik – kontrabas

Holek Dezolacja | 23.07.2022 | KOMITYWA

Klaudia Holek zagrała koncert podczas, którego zaprezentowała kawałki z najnowszej EPki „Literatka”, pełnej nieoczywistych nawiązań literackich i wnikliwych spostrzeżeń. Rapowego klimatu dopełniła wystawa fotografii DEZOLACJI (Damiana Wisa), które będą przedstawiać undergroundowy, dystopijny świat przyszłości oraz pokaz wspólnie zrealizowanego teledysku.

Klaudia Holek AKA Holek – Raperka pochodząca z Łazisk Górnych. Swoją najnowszą Epkę nagrała w studio MaxFlo. Klaudia o EPce mówi: „Literatka to metaforyczna, rapowana poezja. Ukłon w stronę sztuki. Połączyłam w niej elementy nowoczesnego rapu z odniesieniem do literatury, mitologii i biblii. Połączyłam rapowe bity z muzyką klasyczną i wstawkami operowymi. Literatka to jest taka szklanka pełna wódki…”
YT: https://www.youtube.com/channel/UChiZcOwPsfojbFsxz3srZkw
FB: https://www.facebook.com/holek.rapy
Instagram: https://www.instagram.com/psyholek

Dezolacja – pod tym pseudonimem tworzy fotograf i autor teledysków Damian Wis. W swojej twórczości interesuje się stykiem fotografii i filmu. Jego zdjęcia wyróżniają się mrocznym, nocnym klimatem i surrealistyczną konwencją. Wiele z nich nawiązuje do estetyki cyberpunku. Jego praca „Miasto K.”, będąca filmem wykonanym ze zdjęć, zajęła I miejsce w międzynarodowym konkursie Photo.mov w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie (2013).
Instagram: https://www.instagram.com/dezolacja/
Portfolio: https://dezolacja.pl/ła

Śląski Jazz dla Ukrainy | 08.04.2022 | Kinoteatr Rialto

Jeżeli jazz może mieć wpływ na odruchy serc, artyści zrobią to, co mogą zrobić najlepiej. Zagrają dla Państwa tego dnia wspaniali ludzie. Zapraszamy na koncert do Rialto, gdzie o godzinie 19.30 wystąpią:
 
  • Paweł Palcowski Quintet
  • Big Band Śląski dyr. Grzegorz Nagórski
  • Marta Zalewska
  • Marta Król
  • Wojciech Myrczek
  • Paweł Tomaszewski
  • Piotr Wojtasik
Koncert poprowadzi Piotr Metz. Cały dochód przeznaczamy na stypendia dla utalentowanej muzycznie młodzieży z Ukrainy.
 

Organizatorami przedsięwzięcia są trzy katowickie organizacje pozarządowe – Stowarzyszenie Muzyka Piękna, Fundacja Pomocy Wspólnej Artystów oraz Fundacja Imago Silesia. Projekt został dofinansowany ze środków Związku Artystów Wykonawców STOART oraz budżetu miasta Katowice.