zapraszamy na

koncerty

wyjątkowe

koncerty

Organizujemy koncerty, realizujemy ambitne przedsięwzięcia muzyczne. Podczas realizacji koncertów zapewniamy także wielokamerowe nagrania oraz streaming na żywo.

Horta | 2.04.2023 | KOMITYWA

Zespół złożony z niewątpliwych osobowości, skomplikowany wokal Jacka Horty, Tomasz Jagiełowicz za syntezatorami i Łukasz Kufa na gitarze to zadziwiająco dopasowane do siebie elementy, które razem wytwarzają potężną energię.

HORTA to rockowo-elektroniczny zespół, który powstał w 2022 roku, a na koncie ma już wiele wspaniałych koncertów m.in. trasa „Blue” u boku Closterkeller, koncerty z projektami Nenufar, Milito, czy Batna oraz na zakończenie 2022 roku wydarzenie „Odważnie w przyszłość” w Zakopanem; gdzie scenę dzielił z kultowym Turbo. 

Każdy koncert to pełne energii muzyczne show, którego dopełnieniem są staranne makijaże i projektowane na zamówienie kostiumy. Klimat jaki tworzą na scenie przyciąga coraz więcej spragnionych nowych doznań muzycznych ludzi, którzy szybko zmieniają się w fanów zespołu.

HORTA:
Jacek Horta – wokal
Łukasz Kufa – gitara/wokal
Tomasz Jagiełowicz – Syntetyzery/klawisze/wokal

Kosmos Quintet | 25.03.2023 | KOMITYWA

Kosmos to Łódzki kwintet jazzowy założony w 2020 roku przez pianistę Stanisława Szmigiero, saksofonistę Iwo Tylmana oraz trębacza Jana Ostalskiego. Skład zespołu przybrał ostateczny kształt dwa lata później po dołączeniu kontrabasisty Kamila Guźniczaka oraz perkusisty Kacpra Kuty.
 
W autorskich kompozycjach słychać inspiracje polską muzyką jazzową i yassową, uzupełnione o wpływy elektroniki i hip-hopu. Utwory cechują liryczne melodie, przestrzeń zmieszana z intensywnością brzmienia, ciekawe struktury rytmiczne oraz pierwiastek eksperymentu. Każdy z członków zespołu odznacza się ekscentrycznym charakterem i odmiennymi muzycznie środkami wyrazu – można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to grupa dziwnych ludzi. Mimo nieznanych sobie powodów, członkowie Kosmosu z sukcesem dopełniają się wzajemnie na scenie i tworzą spójną artystycznie wizję otaczającej ich przestrzeni.
 
Zespół został wyróżniony w konkursie JAZZiNSPIRACJE w ramach 13. Lublin Jazz Festival. Bilety dostępne na miejscu w dniu koncertu, zapraszamy!

Ed Cherry / Arek Skolik Project + | 13.03.2023 | KOMITYWA

Ed Cherry, nowojorski gitarzysta znany z kilkunastoletniej współpracy z legendarnym trębaczem Dizzym Gillespie”m, a także HenryThreadgillem czy Hamiet Bluiettem. W składzie znajdujemy jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów młodego pokolenia – Macieja Kitajewskiego, oraz perkusistę Arka Skolika, często określanego ”polskim królem swingu”. Na trąbce zagra wybitny trębacz Paweł Palcowski.
Skład zespołu:

Ed Cherry – gitara

Arek Skolik – perkusja

Paweł Palcowski – trąbka

Maciej Kitajewski – kontrabas

Tribute to jazz legends | 31.12.2022 | KOMITYWA

Koncert sylwestrowy poświęcony największym mistrzom. Zapraszamy na wyjątkowy koncert sylwestrowy do Alternatywnego Domu Kultury KOMITYWA. Nieśpiesznie i jazzowo przywitamy nowy rok w doborowym składzie. Tej nocy zagrają:

Arek Skolik – perkusja

Paweł Palcowski – trąbka

Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy

Filip Hornik – kontrabas

Holek Dezolacja | 23.07.2022 | KOMITYWA

Klaudia Holek zagrała koncert podczas, którego zaprezentowała kawałki z najnowszej EPki „Literatka”, pełnej nieoczywistych nawiązań literackich i wnikliwych spostrzeżeń. Rapowego klimatu dopełniła wystawa fotografii DEZOLACJI (Damiana Wisa), które będą przedstawiać undergroundowy, dystopijny świat przyszłości oraz pokaz wspólnie zrealizowanego teledysku.

Klaudia Holek AKA Holek – Raperka pochodząca z Łazisk Górnych. Swoją najnowszą Epkę nagrała w studio MaxFlo. Klaudia o EPce mówi: „Literatka to metaforyczna, rapowana poezja. Ukłon w stronę sztuki. Połączyłam w niej elementy nowoczesnego rapu z odniesieniem do literatury, mitologii i biblii. Połączyłam rapowe bity z muzyką klasyczną i wstawkami operowymi. Literatka to jest taka szklanka pełna wódki…”
YT: https://www.youtube.com/channel/UChiZcOwPsfojbFsxz3srZkw
FB: https://www.facebook.com/holek.rapy
Instagram: https://www.instagram.com/psyholek

Dezolacja – pod tym pseudonimem tworzy fotograf i autor teledysków Damian Wis. W swojej twórczości interesuje się stykiem fotografii i filmu. Jego zdjęcia wyróżniają się mrocznym, nocnym klimatem i surrealistyczną konwencją. Wiele z nich nawiązuje do estetyki cyberpunku. Jego praca „Miasto K.”, będąca filmem wykonanym ze zdjęć, zajęła I miejsce w międzynarodowym konkursie Photo.mov w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie (2013).
Instagram: https://www.instagram.com/dezolacja/
Portfolio: https://dezolacja.pl/ła

Śląski Jazz dla Ukrainy | 08.04.2022 | Kinoteatr Rialto

Jeżeli jazz może mieć wpływ na odruchy serc, artyści zrobią to, co mogą zrobić najlepiej. Zagrają dla Państwa tego dnia wspaniali ludzie. Zapraszamy na koncert do Rialto, gdzie o godzinie 19.30 wystąpią:
 
  • Paweł Palcowski Quintet
  • Big Band Śląski dyr. Grzegorz Nagórski
  • Marta Zalewska
  • Marta Król
  • Wojciech Myrczek
  • Paweł Tomaszewski
  • Piotr Wojtasik
Koncert poprowadzi Piotr Metz. Cały dochód przeznaczamy na stypendia dla utalentowanej muzycznie młodzieży z Ukrainy.
 

Organizatorami przedsięwzięcia są trzy katowickie organizacje pozarządowe – Stowarzyszenie Muzyka Piękna, Fundacja Pomocy Wspólnej Artystów oraz Fundacja Imago Silesia. Projekt został dofinansowany ze środków Związku Artystów Wykonawców STOART oraz budżetu miasta Katowice.